Úraz krok po kroku

Poradíme vám, co dělat, když řešíte dopravní nehody, pracovní úrazy, zranění dítěte ve škole apod.

Avogado poradí, co dělat, když…

Stala se vám dopravní nehoda, ale vy za ní nemůžete. Nejste viníkem, tak proč teď zažíváte finanční ztráty? Máte nárok na odškodnění. Tedy na to, aby vám v penězích viník nahradil bolest, kterou vám způsobil, ztrátu na výdělku, zničené věci, ztížení společenského uplatnění a další. Za viníka ve většině případů platí pojišťovna, a ta vám nedá víc, než o co si řeknete, a než uzná za vhodné. Ale co když máte nárok na víc?

Pokud si poškozený uplatňuje odškodnění sám, je dokázáno, že pojišťovny vyplatí v průměru 30% z odškodnění, které vám opravdu náleží. Jak ale získat zbytek? Co všechno máte doložit?

Nechte to odborníkům. Případ převezmeme, a vše vyřídíme za vás.

Zastoupíme vás a vymůžeme odškodnění

Poradíme vám se v situaci zorientovat a získat jistotu v dalších krocích. Spolu to zvládneme.

Váš případ důkladně prostudujeme a převezmeme.

Díky plné moci seženeme veškeré dokumenty, důkazy, lékařské zprávy a jiné.

Provedeme všechny potřebné výpočty a podložíme každý nárok.

Tak dlouho budeme bojovat s pojišťovnou, až vyplatí i tu poslední korunu.

A co když viník nebo pojišťovna i přesto platit nechce? Jdeme k soudu. Rozhodně se nenecháme odbýt.

Zranění při dopravní nehodě

Příběh paní Jeleny, které cesta autobusem zanechala doživotní následky.

Co se přihodilo

Známe to všichni. Nečekaná překážka na cestě, a pak už jen prudké brždění. Pokud je reakce rychlá, nic se nestane a spolujezdci se většinou jen leknou. Ale co když takto zareaguje řidič autobusu MHD?

 

Jako každé všední ráno paní Jelena vyrazila do práce a nastoupila na svou pravidelnou linku. Po chvíli se však na silnici objevila nečekaná překážka a řidič prudce zabrzdit. Pro sedící cestující žádný problém, avšak ne všichni stojící cestující byli tak pohotoví, jako řidič autobusu. Jednou z nich byla i paní Jelena. Po snaze se zachytit o sedadlo ji uvízl prst v trhlině, a ta způsobila přetržení šlach.

Z

Výsledek

Paní Jelena na místě vše sepsala s řidičem autobusu a nechala si prst ošetřit lékařem. Zranění však byla vážnější, než se na první pohled zdálo. V Avogadu jsme případ převzali a od počátku až do konce léčení jsme vyřizovali veškeré nároky. Paní Jelena se léčila více než rok a úraz zanechal trvalé poškození prstu. Celkem jsme pro paní Jelenu zajistili odškodné z povinného ručení autobusu ve výši 430 670 Kč včetně renty, která jí byla vyplácená až do jejího nedávného odchodu do starobního důchodu.

Jsme tady pro vás

Poradíme, jak získat maximální odškodnění za váš úraz.
A nebo rovnou vyřídíme vše za vás.

Napište nám

Informace

Chcete se poradit nebo se na cokoliv zeptat?

Zavolejte mi.

Silva

Péče o klienta

+420 775 676 766

Pracovní dny 8 – 17 hod.

Nejčastější otázky 

Pár vybraných otázek, které naše klienty v posledním roce zajímaly.

Některé dotazy jsou jasné a odpověď je jednoduchá. Většina případů se však liší v detailech, které mohou odpověď podstatně změnit. Zajímá vás odpověď právě na ten váš případ? Zeptejte nás.

Na co mám nárok jako poškozený z dopravní nehody?

Máte nárok na finanční odškodnění, a to konkrétně na bolestné, ušlou mzdu, náklady spojené s léčením, ztížení společenského uplatnění a další.

Co je to bolestné?

Je to nemajetková forma újmy na zdraví. Tedy kompenzace za vytrpěnou bolest, kterou určuje lékař či znalec na základě lékařských zpráv.  

Co znamená tzv. ztížení společenského uplatnění?

Jedná se o právní pojem pro trvalé následky škody na zdraví, které mají nepříznivý vliv na uplatnění poškozeného v běžném životě.

Má nárok na odškodnění i spolujezdec?

Ano, určitě má. Ať už se jedná o viníka či poškozeného z dopravní nehody, spolujezdci mají vždy nárok na odškodnění škody na zdraví.