Jela pod vlivem, přesto PČR řekla: viníkem není!

Středa 29.05.2019

Představte si, že jedete po hlavní silnici a spěcháte do nemocnice za svou těžce nemocnou babičkou. Najednou se z vedlejší cesty vyřítí opilá řidička a vrazí přímo do vás. Jasný případ, říkáte si. Opak je ale pravdou. Viníkem jste vy.

 

Stejnou situaci jsme řešili s naší klientkou, paní Izabelou. Pár dní po dopravní nehodě nám napsala, že je poškozená a ráda by, abychom jí zajistili odškodnění. Oprava plechů na autě a lehké zranění jak její, tak dalších dvou spolujezdců. Druhá řidička byla pod vlivem alkoholu. Na první pohled jasné zavinění.

 

Překvapení přišlo ve chvíli, kdy jsme obdrželi závěrečné vyjádření Policie. Izabela jela rychle a znalec určil, že pokud by dodržela předepsanou rychlost, ke střetu by nedošlo. A rázem z ní udělali viníka dopravní nehody i přesto, že druhá řidička měla alkohol v krvi a nedala přednost z vedlejší silnice. Neuvěřitelné? I pro nás ostřílené.

 

Nakonec všechno dobře dopadlo. Z nemocnice jsme získali potvrzení, že Izabele volal ten den přímo primář oddělení a sdělil jí závažnost zdravotního stavu babičky. Podklad sloužil jako polehčující okolnost a závěr jsme zvrátili. Stačilo málo, a místo odškodnění čekalo Izabelu jen snížení bonusů.

 

Řeším stejnou situaci a CHCI ODŠKODNIT.

Nemám svou diskrétní zónu, ale chci zdarma posoudit můj případ.

Klíčové slova

Zpět na všechny články

Co Vás bude určitě zajímat

Přednost zprava, kterou nikdy nikdo nedal

Příběh Petra: srážka se spolužákem a zlomená klíční kost

Příběh Ladislava: neznalost zaměstnavatele vás může připravit o peníze