Jak řešit dluhy

Poradíme vám, co dělat, když řešíte dluhy, insolvenci, exekuce, půjčky apod.

Avogado mi pomůže, co dělat když…

Může se to stát každému.

Půjčíte si peníze s dobrým úmyslem splácet, ale pak se to stane. Nečekaná událost. Může jít o onemocnění, rozpad manželství, úmrtí blízké osoby, neúspěšné podnikání a nebo vám jen vypadne příjem z důvodu snižování stavů. Je to peklo. Ale co teď? Co dělat?

4,7 mil.

celkový počet exekucí

612 tis.

nových exekucí

863 tis.

lidí je v exekucí

300 tis.

nelegálních exekucí

Dlužím peníze někomu

Dostáváte obálky, které raději nechcete otevřít? Neustále vám někdo volá a chce zaplatit splátku? Pomůžeme vám, spolu to vyřešíme. 

Určitě na nic nečekejte, a svou situaci řešte hned. Odkládáním se nic nevyřeší a vy se tak dostáváte do stále více složitější situace. Neřešením dluhů se vystavujete exekuci na účet nebo zabavení majetku.

Poraďte se. Ať už se nacházíte v dluzích, nebo vám právě přišel exekuční příkaz, řešte to. Zjistěte a sepište si všechny své dluhy a jejich výši.

A je to. První krok je za vámi. Advokát vám poradí, jaké máte ve své situaci možnosti se z dluhů co nejrychleji dostat ven, jak zjistit, zda je exekuce oprávněná, nebo jak podat návrh na oddlužení. Bude vám po ruce u každého vašeho kroku, ujistí vás, že postupujete správně a nebo vás nasměruje jinam.

Někdo dluží peníze mně

Stále slyšíte sliby, už vám to posílám nebo už vám dlužník nebere telefon? Poradíme vám, jak získat své peníze zpět.

A nebo někdo dluží vám? Půjčili jste někomu v dobré víře peníze, chtěli jste někoho vytáhnout z problémů, ale sami teď potřebujete pomoct peníze dostat zpět?

Pohledávky za vás nevymůžeme. Bohužel nemáme vymahačské komando ani žádný z  advokátů neabsolvoval kurz bojového umění.

Jak pomůžeme v tomto případě? Advokát zhodnotí vaši situaci, řekne vám, jaké máte možnosti a poradí, jaké kroky podniknout, abyste své peníze získali zpět. Krok po kroku vám bude radit po celou dobu.

Neoprávněná exekuce 

Příběh Lukáše, který řešil neoprávněnou exekuci a my jsme mu pomohli

Pan Lukáš (26 let) bydlí v nájmu a druhý pokoj obývá jeho spolubydlící. Bohužel Lukáš neměl tušení, že spolubydlící neplatí své závazky. Když se jednou vrátil domů z práce, zjistil, že jejich společný byt navštívil exekutor a kromě věcí spolubydlícího zabavil také některé z věcí pana Lukáše. Konkrétně plazmovou televizi a nové jízdní kolo, jehož hodnota přesahovala částku 70.000,-Kč.

l

Návrh řešení

Advokát panu Lukášovi vysvětlil, že v takové situaci musí u exekutora podat návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu, a to nejpozději do 30 dnů ode dne, kdy se o zabavení svých věcí dozvěděl. Také musí doložit, že věci jsou jeho. Ideální je například fakturací, prohlášením rodičů a osoby, která mu kolo sestavovala, nebo fotodokumentací. Pokud by ani přesto exekutor návrhu pana Lukáše nevyhověl, doporučil panu Lukášovi, ať podá tzv. excindační, neboli vylučovací žalobu dle ust. § 267 občanského soudního řádu k soudu. Do doby, než soud rozhodne o žalobě, by nesměl exekutor věci pana Lukáše prodat.

Z

Výsledek

Na základě rady advokáta podal pan Lukáš návrh na vyškrtnutí svých věcí ze soupisu. Vzhledem k tomu, že pan Lukáš doložil dokumenty, které mu doporučil advokát, exekutor jeho návrhu rovnou vyhověl a pan Lukáš nemusel se svým problémem k soudu. Vzhledem k celé situaci se však rozhodl, že v nájmu dále nebude pokračovat a pořídí si vlastní bydlení. Následně využil pan Lukáš našich služeb ke kontrole výpovědi nájemní smlouvy a také následně i kupní smlouvy, když se rozhodl koupit si vlastní byt.

Jsme tady pro vás

Poradíme, jak situaci s dluhy vyřešit jednou pro vždy.

Napište nám

Informace

Chcete se poradit nebo se na cokoliv zeptat?

Zavolejte mi.

Silva

Péče o klienta

+420 775 676 766

Pracovní dny 8 – 17 hod.

Nejčastější otázky 

Pár vybraných otázek, které naše klienty v posledním roce zajímaly.

Některé dotazy jsou jasné a odpověď je jednoduchá. Většina případů se však liší v detailech, které mohou odpověď podstatně změnit. Zajímá vás odpověď právě na ten váš případ? Zeptejte nás.

Může na mě přijít exekutor, když jsem v oddlužení?

Nemůže. V oddlužení exekutor nemůže zabavovat věci, obstavit Vám účet ani nařídit srážky ze mzdy.

Kdy se může stát, že dluh je promlčený?

Základní promlčecí lhůta je 3 roky, maximální délka promlčení 10 let. Lhůta se počítá ode dne, kdy mohlo být právo poprvé uplatněno. Promlčení však neznamená zánik práva jako takového.

Dozví se zaměstnavatel, že jsem v insolvenci?

Bohužel ano. Zaměstnavateli bude zasláno usnesení, podle kterého mají být prováděny splátky.

Co znamená uznání dluhu?

Jednoduše řečeno je to písemné prohlášení dlužníka, ve kterém uznává svůj dluh vůči věřiteli. Je důležité hlavně z důvodu dokazování, kdy v případě sporu pak důkazní břemeno přechází z věřitele na dlužníka.