Bydlení v pohodě

Poradíme vám, co dělat, když řešíte koupi domu a bytu, pronájem, prodej domu a bytu, zabavení nemovitosti apod.

Avogado poradí, co dělat, když…

Každý z nás minimálně jednou v životě řeší své bydlení. Tak jako od dítěte rosteme my sami, rozrůstají se i naše rodiny. Tak stejně se zvětšují i naše příbytky, a z první garsonky je náš první byt a třeba pak i náš vlastní dům. Všechny tyto životní kroky se však neobejdou bez spousty papírování.

Nejprve podepisujete nájemní smlouvu, pak řešíte smlouvu o koupi, pak sami pronajímáte svůj byt někomu jinému a ve stejnou chvíli řešíte koupi pozemku. Kdo ale rozumí všem těm smlouvám? Jak se chránit a na co si dát pozor?

Někdo prodává, pronajímá mně

Poradíme vám se v situaci zorientovat a získat jistotu v dalších krocích. Spolu to zvládneme.

Pronajímáte si byt. Advokát zkontroluje všechny dokumenty a poradí vám, na co si dát pozor. Taky vás upozorní na pro vás nevýhodné ujednání a doporučí změnu. Nebo vám rovnou napíše, které body ve smlouvě jsou protizákonné a navrhne jejich vyškrtnutí. A nebo vás jen ujistí, že je vše v pořádku.

Po kontrole si můžete být jisti, že smlouvu můžete podepsat a nic vám nehrozí. A to jak v případě, že si chcete pronajmout byt či dům, a nebo si ho rovnou koupit.

Já prodávám, pronajímám někomu

Pronajímáte byt cizí osobě. Co všechno do smlouvy o nájmu patří? A nebo svůj byt či dům prodáváte? Mějte smlouvy ošetřeny správně.

Advokát vám poradí, na které smluvní ujednání rozhodně nezapomenout, aby jste byli chráněni ve všech situacích. Zkontroluje všechny vaše návrhy smluv a navrhne úpravu. Od teď už budete svůj byt pronajímat jen s neprůstřelnou smlouvu. 

Jsme tady pro vás

A co když v žádné z těchto situací nejste, ale smlouvu o nájmu už máte dávno podepsanou? Nevadí. Advokát poradí, na které ujednání si dát pozor při užívání bytu a jak v budoucnu nájem v pořádku ukončit, aby vás nečekaly žádné pokuty a sankce.

Napište nám

Informace

Chcete se poradit nebo se na cokoliv zeptat?

Zavolejte mi.

Silva

Péče o klienta

+420 775 676 766

Pracovní dny 8 – 17 hod.

Nejčastější otázky 

Pár vybraných otázek, které naše klienty v posledním roce zajímaly.

Některé dotazy jsou jasné a odpověď je jednoduchá. Většina případů se však liší v detailech, které mohou odpověď podstatně změnit. Zajímá vás odpověď právě na ten váš případ? Zeptejte nás.

Musí podnájemní smlouvu vypracovat vždy právník?

Ne, určitě nemusí. Vzorů je spousta, a můžete si smlouvu o pronájmu sepsat sám. Vždy si ale nechte smlouvu alespoň právníkem zkontrolovat.

Můžu mít v podnájmu trvalé bydliště?

Ano, pokud máte řádnou nájemní smlouvu. V tomto případě souhlas pronajímatele nepotřebujete.

Co je to tak zvaná jistota?

Je to nový pojem pro kauci. Tu může požadovat pronajímatel nemovitosti po nájemci, nanejvýš však do výše trojnásobku měsíčního nájmu.

Musím byt před odchodem vymalovat?

Dle zákona po opuštění bytu musí nájemce uvést byt do původního stavu. V praxi to znamená, že buď byt vymaluje svépomocí, a nebo nechá pronajímatele, aby si výmalbu zařídil sám. Musí však počítat se strhnutím těchto nákladů z kauce.